Türkçe English Deutsch
Araç Kiralama İhityaçlarınız İçin Doğru Yerdesiniz...
OfoSoft OfoSoft
Kiralama Şartları

KİRA ANLAŞMASI HÜKÜM VE ŞARTLARI

İşbu anlaşma ile kiralayan ön sahifede tarif edilen vasıtayı bu anlaşmada yer alan hüküm ve şartlarla kiracıya bu şartları kabul etmekle vasıtayı kiralamıştır.
Kiracı ,vasıta stepnesi; tüm lastikleri,vasıtaya ait belgeleri, aksesuarları ve teçhizatı ile teslim almış olup,ön sahifede belirtirler.Günde ve kiralayanın istediği üzerine daha erken bir tarihte iade ve teslim edecektir.
 
Kiracı arabayı iyi ve sağlam durumda teslim almıştır ve kira süresi içinde tüketilen yakıt kiracıya aittir.
 
Vasıta aşağıdaki amaçlar için kullanılmayacaktır;
A- Gümrük mevzuatı ve diğer kanunlara aykırı maddelerin taşınmasında,
B- Açık ve gizli gelir karşılığı yolcu ve yük taşınmasında,
C- Her hangi bir vasıtayı çekmek ve itmekte,
D- Alkol ve uyuşturucu madde almış şekilde,
E- Kiralayanın izni dışında Türkiye dışında,
F- Yük ve yolcu bakımından fabrikanın koyduğu sınırlar dışında,
 
Kiracı, kiralayanın isteği üzerine aşağıdaki belirtilenleri ödemekle yükümlüdür. 
A- Ön sahifede belirtilen miktarlar üzerinden gündelik ücret kasko, sigorta, muafiyet primi, ferdi kaza sigorta ücreti ve diğer ücretler,
B- Araç İstanbul dışında bir yere bırakılmışsa kiralanan yere kadar olan ücret
C- K.D.V. vs. diğer tahakkuk edecek vergiler,
D- Kiralama süresi içersinde trafik cezaları
E- Çarpışma ve devrilmesi neticesindeki kiralayanın yapacağı masraflar.
 
Kiracı kendisi veya bir başkası tarafından kira süresi içersinde veya vasıtaların kiralayana iadesinden sonra vasıtanın içersinde veya üzerinde bırakılan depolanan veya taşınan herhangi bir malın kaybında veya hasarlanmasından doğacak herhangi bir sorumluluktan (bunlarla ilgili masraflar dahil) kiralayanı şimdiden ibra etmiştir.
 
Kiralayan vasıtayı bakımlı arızasız bir vaziyette kiracıya teslim edecek ve vasıtadaki herhangi bir mekanik arıza ve hatada doğabilecek veya bunların sonucu olabilecek bir zarar veya hasarda sorumlu tutulmayacaktır. Kiracı kullanmadığı zamanlarda vasıtayı daima kilitli tutacaktır.
 
Kiracı, kira süresi içersinde vasıtanın periyodik bakımını yaptırmaya mecburdur.
 
Vasıtanın arızalanması halinde kiracı derhal kiralayana haber verecektir. Tamir paraları kiralayan tarafından önceden izin verilmesi halinde kabul edilir.
 
KASKO SİGORTASINA UYGULANACAK ESASLAR: 
A- Kiracı kaza durumunda aracın yerini değiştirmeden en yakın karakol, trafik veya jandarmaya haber verecek, kesinlikle alkol ve kaza raporu alınacaktır.
B- Aracı kullanan alkollü olmayacaktır. Alkollü araç kullanımı halinde kasko sigortası geçersiz sayılacağından ve sigortanın hasarı karşılanamayacağından araçta meydana gelen hasar kiracı tarafından karşılanacaktır.
C- Kiracı kasko sigortası koşullarında uygun işlemleri tekemmül ettirdiğinde, sigorta işleminden karşılanan meblağ için sorumlu olmayacak, sigortaca karşılanmayan hasar bedeli ile kazanç kaybı günlük tarife üzerine kiracı tarafından karşılanacaktır.
 
İşbu anlaşmadan doğacak ihtilaflarda İstanbul Mahkeme ve İcra daireleri yetkilidir.
 
 
KİRALAMA BİLGİLERİ
Kiralama Yaşı
En az 1 yıllık ehliyet sahibi olması yeterlidir.
 
Kiralama Süresi
 
En az 24 saattir. 3 saati aşan gecikmelerde 1 tam gün, 3 saate kadar olan gecikmelerde ise kiralama ücretinin 1/5'i tahsil edilir.
 
Sigortalar
 
Elit Oto kiralama, gerek kanunların gerektirdiği şekilde ve gerekse müşterilerin tercihleri doğrultusunda sigortalama işlemlerini yapar. Bu nedenle; kanun gereği zorunlu sigorta kapsamında olan Trafik Sigortası, güven ve emniyet sağlamaya yönelik hazırlanan Hasar Sorumluluk (kasko) Elit Oto kiralama tarafından yaptırılmaktadır.
 
Fiyatlara Dahil Olan Ve Olmayan Konular
 
Fiyatlara, araçların sınırsız kilometrede kullanım hakkı, teknik bakım giderleri, Kasko ve Hırsızlık Sigortası dahildir. Akaryakıt, Tek-Yön ücreti, Teslim Etme/ Teslim alma ücreti ile %18 KDV ayrıca Hesaplanır.
 
Trafik Cezaları
 
Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların herhangi bir nedenle resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içersinde kabul edilir.
 
Sürücü Belgesi
 
Ticari araç grupları için en az 2, diğer gruplar için en az 1 yıllık geçerli ehliyet sahibi olunması zorunludur.
 
Ödeme Şekilleri
 
Nakit veya Elit Oto tarafından kabul edilen bir kredi kartıyla ödeme yapılabilir.
 
Tek Yönlü Kiralamalar
 
5 günden kısa süren kiralamalarda ve aracın Sivas dışında, başka bir şehirde iadesi durumunda Tek-Yön ücreti uygulanır. Tek yön ücretimiz Km Başına 0.25 TL dir.
 
İlave Sürücüler
 
Araç, sözleşmede yer alması kaydıyla, 2. sürücü tarafından kullanılabilir. Ek bir ücret söz konusu değildir. Kiralanan aracı, sözleşmede isimleri yazılı kiracı ve eğer istenmiş ise 2. sürücünün dışında kimse kullanamaz.
 
Kaza Veya Çalınma Durumu
 
Herhangi bir kaza veya aracın çalınma durumunda, aracın yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna baş vurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. Aksi halde satın alınan tüm sigortalar geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3. şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir. Daha fazla bilgi için Elit Oto ofisimizden bilgi alabilirsiniz.
 
Teslim Etme/ Teslim Alma
 
Sivas dışındaki illerde ve 5 günden kısa süren kiralamalarda Sivas merkez dahil olmak üzere Teslim Etme/ Teslim Alma ücrete tabidir. Elit Oto kiralamaya olan uzaklığının her kilometresi için 0.25 TL alınacaktır.
 
Yurt Dışına Çıkma
 
Araçlar Türkiye sınırları dışında kullanılamaz.
 
Uzun Süreli Araba Kiralamanın Firmamıza Katkıları
 
Yatırım Giderleştirme:
 
Satın alınan bir aracın bedeli 5 yılda giderleştirilebilir. Kiralandığında ise her ay düzenli olarak hazırladığımız faturalarımızı giderleştirebilirsiniz.
 
Servis – Bakım ve Sigorta Bilgileri
 
Filo Kiralama Sözleşmelerimiz 1-2 ve 3 yıl olarak belirlenmiştir. Yaptığımız aylık ödemeler sonucunda elde edeceğiniz hizmetler şu şekildedir. -Marka ve tiplerine göre araçların periyodik bakıma alınması -Araçlarınızın her ay bir kez teknik kontrolden geçirilmesi -Herhangi bir kaza sonucunda, en geç 24 saat içersinde firma yetkilileri tarafından araç kullanıcılarına eş değerde veya o dönem Elit Oto’nun elinde bulunan, kiracının ihtiyacını karşılayacak iyi konumda başka bir aracın sağlanması.
 
Katma Değer Vergisi
 
Satın alınan bir aracın KDV’si sabit kıymet haline gelerek mal bedeli ile birleşir ve ödenecek KDV’sinden mahsup edilemez. Kiraladığınızda ise, her ay KDV tutarına mahsup edebilirsiniz.
 
 
 
                Kiralık oto sektöründe uzun zamandır hizmet veren Elit oto kiralama sizlere her türlü ihtiyacınıza uygun araç temini yapmak için çalışmaktadır. Elit rent a car olarak araç kiralama konusunda siz değerli müşterilerimizin beklentilerinin ne olduğunun farkındayız. Bu nedenle artık kiralık araç denildiğinde akla ilk gelen firma durumun gelmiş bulunmaktayız. Siz de verdiğimiz hizmetlerden yararlanmak ve kiralık araç ihtiyacınızı karşılamak için mutlaka bizimle iletişime geçiniz.
 
                İnsanların kiralık oto kullanma nedenleri birbirinden farklıdır. Bu konunun bilincinde olan Elit oto kiralama da her isteğe uygun araç elinde bulundurarak siz değerli müşterilerimizin her isteğini karşılamaya çalışmaktadır. Elit rent a car olarak araç kiralamada özel günler için kendini farklı hissetmek isteyenlerin olduğunun farkındayız. Bu tür müşterilerimiz için kiralık araçlarında aradıkları konforu ve lüksü fazlasıyla bulmaya garanti veriyoruz.
 
Bunun yanı sıra 4*4 gibi özel özelliklere sahip araçlara ilgisi olanlar için de Elit rent a car hizmet vermektedir. Sahip olduğumuz kiralık araç çeşitliliğimizde sizlere çekici gelecek bir araç mutlaka bulacaksınız. Aynı şekilde araç kiralama konusunda sizlere farklı deneyimler yaşatmak isteyen şirketimiz sahip olduğu spor arabalar ile de hizmetinizdedir.
Kiralık oto sektöründe müşterilerin kafasına takılan ve bu nedenle biraz çekindikleri durum fiyat mevzusudur. Elit oto kiralama olarak diğer şirketlerle karşılaştırıldığında farklı bir şekilde ekonomik olduğumuzu siz de bir bakarsanız görürsünüz. Bunun yanı sıra konfor ve lüksten de ödün vermenize gerek yoktur. Son derece konforlu kiralık otoları şirketimiz Elit rent a car olarak sizlerin hizmetine sunmaktayız. 
 
Aile ile düşündüğünüz tatil ve gezmelerinizi daha eğlenceli ve rahat hale getirmek için kullandığınız araç önemlidir. Bu konularda da araç kiralama konusunda deneyimli olan firmamız sizlere yardımcı olmaya çalışmaktadır. Yapmayı planladığınız tatil için size kişi bakımından yetecek bir araç bulma Elit oto kiralamada mümkündür. Ayrıca bu aracın tatilinizin iyi geçmesi için lüks ve konfor bakımından önemli derecede isteklerinizi karşılaması da önemlidir.
 
                Kiralık araç konusunda sizlere en iyi hizmeti vermek için çalışan şirketimize ihtiyacınız olduğunuzda uğramanızı tavsiye ederiz.
 
Elit rent a car konusunda uzman 2005 yılından öte hizmet veren profesyonel bir firma olmaktadır. Kiralık oto sektörü gerçekten dikkat edilmesi gereken önemli bir konu olmaktadır.  Kiralık araç konusunda bu neden ile sizlere en profesyonel şekilde hizmet vermeye çalışmaktayız. 
 
Araç kiralama için öncelikle bizler ile iletişim kurmanız gerekmektedir. İster şubemize isterseniz telefon ile görüşerek hizmet almanız mümkün olmaktadır. Size en uygun olan aracı size söylere anlaşmamız durumda aracı tekrar kontrole almaktayız. Firmamız kaliteyi korumak amaçlı araçları kiralama önce ve sonra bakıma almaktadır. Sizlerin aracı kiralamak istemesi üzerine tekrar genel bir bakım yapışıp gerek var ise gerekli temizlikleri yapılmaktadır. Ayrıca tüm evraklar tekrar gözden geçirilerek eksiklik olmamasına özen göstermekteyiz. Elit oto kiralama bu neden ile en çok tercih edilen firmalar arasında yer almaktadır. 
 
Elit oto kiralama bu derece kaliteli hizmet versin de öncelik ile yılların verdiği tecrübeye borçlu olmaktadır. Yaşadıkları sorunları çözerek tekrarlanmaması için gerekli önlemleri almış ve sizlere hizmet öncesi ve sonrası en iyi hizmeti vermeye çalışmaktadır. Elit rent a car olarak sigorta, kasko ve gerekli olan tüm evraklar tüm araçlarda tam bir şekilde bulunmaktadır. Bu neden ile trafikte rahat bir şekilde yolculuk yapmanız mümkün olmaktadır. Buna ek olarak donanım olarak yapılması gereken kontroller belirli sürelerde devamlı olarak yapılmaktadır. Bu kontroller sayesinde yolculuk sırasında herhangi bir arızalanmanın önüne çıkılmaktadır.
 
Kiralık oto hizmeti aldığınız halde ek ücretler ile adresine araç teslimi yapılabildiği gibi aracı istediğiniz yerde gelip almamız mümkün olmaktadır. Ayrıca kiralık oto olarak sizlere lüks, ekonomik, ticari, 4X4 ve her türden araçları sunmaktayız. Güvenilir bir araç kiralama için bizleri seçmeniz en doğru olacaktır. Sorunsuz ve güvenilir araç kiralama için sizlere 7 gün 24 saat hizmet vermekteyiz. Kiralık araç arayan müşterilerimiz adresi olmak için kalitemizi daha artırarak sizlere hizmet vermekteyiz. Kiralık araç bölümün de en fazla araca sahip olarak sizlere uygun bir hizmet vermeye çalışmaktayız. Elit a rent car olarak aklınızda olan tüm sorulara her zaman cevap verebilmekteyiz. Sitemizde yer alan iletişim bilgilerimiz ile Elit oto kiralama olarak sizlere uygun fiyata en iyi hizmeti vererek hizmet öncesi ve hizmet sonrası memnun kalmanızı sağlamaktayız.
OfoSoft
OfoSoft
Telif Hakkı 2013-2014 Sivas Elit Rent A Car'a Aittir.
Online : 2 | Bügün : 19
Toplam : 27290
OfoSoft